Gelin kızlar, beraber bizim haklarımız için mücadele edelim! Irkçılığa, kapitalizme karşı olan feminizm!

Avrupa’da ve Amerika’da olan sağ baskısı geçen yıllarda herkese ve öncelikle kadınlar ve LGBT*IQ2 lar için bir büyük tehlikedir. Gelecek cumhurbaşkanı seçiminde feminizme karşı politika korkusu gelişiyor, çünkü CDU nun ilk milletvekili açık açık AfD le koalisyon kuracağını duyurdu ve bunu söylüyor: “Bir aile tek babadan, anneden ve çocuklardan oluşmak zorunda… tek bu yol dorudur.” Polonya’daki ve Amerika’daki gelişmelerden sonra Almanya dada kadınların yine tek anne olmaları beklene bilir. Örneğin AfD kadınların kendi isteğiyle çocuk aldırmayı zorlaştırılacaklar. Kadın ve erkek arasındaki heteroseksüel birlik dışında başka beraberlikler için hiçbir tolerans gösterilmeyecek.

Ne olursa olsun Avrupa’daki olan sağ baskısı olmasa bile Almanya’da kadınlara karsı aşırı haksızlık uğruyor. Örneğin: Tecavüz, Street Harassment, kadın vücudunu kontrol etmek ve suçluları savunmak. Bunlar hepsi dünyamızda yeni problem çıkardı ve adı “Rape Culture” koyuldu. Bundan başka kadınlar erkeklerden ortalamada 22% daha az para kazanıyorlar ve ücretsiz bütün ev işini de yapıyorlar. LGBT*IQ lar halada ekonomik biçimde, hukuki baskısı altında, sözel ve fiziksel şiddet yaşıyorlar. Bu seçim yılında 2017 feminist savaşlar aşırı önemlidir. Irkçılığa karsı, günlük Rape Culture karşı, ataerkillik kapitalizme karşı feminizmle savunmak zorundayız.

Feminizm savaş günü tek siyasi ve ekonomik eşitliği için değil, daha ziyade eğitim hakkı, fiziksel bağımsızlığı, kadın, kız ve LGBT*IQ bağımsızlığı içindir. Biz bir baskı altına girmeyecek şirket için savaşıyoruz!

Gelin kızlar, beraber bizim haklarımız için mücadele edelim! Irkçılığa, kapitalizme karşı olan feminizm.

1 Biz “kadın” ve “erkek” kelimelerin arkasına bir yıldız yazıyorsak bunlar sosyal yapılar demektir. Doğalda olan bir şey değil. Yıldızları aktörlerin tarafından yazıyorsak eklemiyoruz. Örneği bazı istatistiklerde alıntı yapılıyorsa ya da yeni sağ tarafın cinsiyet görüntüleri tanımlanıyorsa o zaman yıldız koymuyoruz.

2 lezbiyen, eşcinsel, biseksüel, transseksüel, queer ve intersex

3 Heteronormatiflik heteroseksüelliğin doğal ve tek normal olan dünya görüşü açıklıyor. Ama bu ne demektir? Heteronormatiflikde tek iki cinsiyetin olduğuna inanılıyor (“erkek” ve “kadın”). Tek bu iki cinsiyetler kabul ediliyor.

0 Kommentare